جاذبه های طبیعی کلاردشت

  • از جاذبه های کلاردشت، دریاچه های کوچک و بزرگ آن است که بر جاذبه های طبیعی آن می افزاید که دریاچه ولشت یکی از جاذبه های این منطقه زیبا می باشد. این دریاچه یکی از ده دریاچه آب شیرین کشور است. این دریاچه با وسعتی حدود 20 هکتار در ارتفاع 1050 متر واقع گردیده و ژرفای گودترین نقطه آن 30 متر می باشد. این دریاچه در جنوب غربی چالوس و شمال شرقی منطقه کلاردشت در میان دره‌ای عمیق قرار گرفته است. 

حجم آب دریاچه حدود 3 میلیون متر مکعب برآورد شده و شیرین است و به همین دلیل نیز مأمن پرندگان مهاجر، ماهی و سایر آبزیان است. 

دریاچه ولشت از جمله دریاچه‌هایی است که در نزدیکی منطقه کوهستانی تخت سلیمان علم کوه قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در یک گودال بزرگ محاط به تپه‌های کم ارتفاع کلمه، از دید پنهان است. دسترسی به دریاچه از طریق مرزن‌آباد و سمت غربی جاده چالوس امکان پذیر است.

  • آبشار زیبای اکاپل در امتداد رود زیبای سردآبرود در غرب محله رودبارک. آبشار اکاپل در جنگل کوهستانی سردی چال کلاردشت واقع شده و چشم انداز و مناظری بدیع دارد. همجواری این آبشار با ییلاقات کلاردشت و زیبایی طبیعی آن که دریاچه ولشت را نیز در خود جای داده، تفرجگاه فوق العاده‌ای زیبایی محسوب میشود.

 

  • جاده و جنگل انبوه مسیر کلاردشت_عباس آباد از زیباترین جاذبه های طبیعی منطقه است. که دیدنش لذتی وصف ناپذیر دارد.

 

 

  • جاده جنگلی گرک پس. مسیر این جاده از خیابان سردار جنگل (نصیری) شروع شده و پس از عبور از میان جنگل انبوه و زیبا به محوطه کاخ اجابیت وصل می شود. سکوت و طبیعت زیبایی که در اطراف این جاده حکم فرماست با آواز پرندگان می شکند.محیط مناسبی را برای پیاده روی و گردش بوجود آورده است
  • ملک جوب: احداث ملک جوب به ملک شاه سلجوقی نسبت می دهند، این جوی آب زیبا از رود سردآبرود منشعب و در مسیری جنگلی به منطقه بیرون بشم می رسد.
  • آب گرم تلو یا تل او (آب تلخ) در رودبارک و آب گرم واحد در روستای واحد قرار دارد.آبگرم تلو یا تل او: تلو به معنای «آب تلخ» است. آبگرم تلو در قسمت جنوبی رودبارک واقع شده است. آبگرم پیش ترک: آبگرم پیش ترک یا «پیش ترک لارو» در حد فاصل بین دو محله رودبارک و مجل قرار دارد. آبگرم دلیر: در روستای دلیر در دهستان کوهستان است. آبگرم لله جار: در حاشیه روستای لله جار در شمال شهر مرزن آباد قرار دارد. آبگرم داریو: در نزدیکی روستای برار در کوهستان واقع است. همه ی این آبگرم ها دارای انلاح معدنی می باشد و اهالی از قدیم با خواص آنها آشنایی داشته اند.
  • علم کوه و تخته سلیمان
  • تنگه رودبارک

 

  

هتل مجتمع باران سبز ستارهستارهستارهستارهستاره

 

کلاردشت-کیلومتر 3جاده عباس آباد , کلاردشت

 

رزرو هتل هتل مجتمع باران سبز کلاردشترزرو هتل هتل مجتمع باران سبز کلاردشترزرو هتل هتل مجتمع باران سبز کلاردشت

 

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

/ 2 نظر / 210 بازدید
محمدی

سلام تارا جان درود بر شما

محمدی

سلام تارا جان درود بر شما