توریان یکی از روستاهای جزیره قشم است که در حدود ۳۱ کیلومتری جنوب غرب قشم قرار دارد و به وسیله ی یک راه فرعی به طول ۲ کیلومتر از جاده ی اصلی قشم- باسعیدو جدا می شود. این روستا از جهات مختلف با روستاهای دیگر همجموار است. از شمال به روستای خالدین و از جهت جنوب به روستای رمکان و از غرب به روستای تم سنتی و از شرق به روستای باغ بالا محدود می شود
روستای توریان قشم

 

در این روستا کشاورزی رونق دارد علاوه بر کاشت سیفی جات، زمین های آفتابگردان و نخلستان های زیبای این منطقه از دیدنی های مهم آن محسوب می گردد.

در زمان شورش مغول و هرج و مرج آن دوران ایران هر قبیله که از غارت مغول جان به در می ببرد، به گوشه امنی می گریخت و گویا قبیله ای که رئیس آنان توران نامی بود به جزیره قشم آمده و سکونت اختیار کرده و بارگاهی و مسجدی و حمامی بنا نموده و نام شاهی بر خود گذاشته و ملقب به تورانشاه گردیده است، طبق اسناد تاریخی دو تورانشاه بوده است یکی در جزیره هرمز و دیگری درجزیره قشم.

ابن بطوطه در سفرنامه خود می نویسد: تورانی که در این جزیره طویله نام شاهی دارد در شش فرسنگی قشم ساکن شده به نام مخلص یا توریان نامیده می شده است.

 

آدرس: جزیره قشم، روستای توریان

 

روستای توریان قشم

روستای توریان قشم


روستای توریان قشم


روستای توریان قشم

روستای توریان کلیک کنید


روستای توریان قشم


روستای توریان قشم


روستای توریان قشم

هتل دریاستارهستارهستاره
هتل دریا  - رزرو هتل دریا  - رزرو هتل دریا در قشم - رزرو آنلاین هتل دریا  - رزرو آنلاین هتل دریا در شهر قشم - رزرو هتل قشم
برای دیدن قیمت ها اینجا کلیک کنید
و یا با شماره 02188984385 تماس حاصل فرمائید

 تاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢۳ | ٢:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : تارا | نظرات ()