دریاچه ای آرام در دل جنگل با ظاهر فریبنده

دریاچه جنگلی چورت یا میانشه که در پاییز مناظرش با دل و روح انسان بازی می کند

دریاچه چورت در شمال شرقی مازندران قرار دارد و وسعتی حدود دو و نیم هکتار دارد. این دریاچه به علت زمین لرزه ای در حدود 70 سال پیش و بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ایجاد شده است. درختان پاییزی در کنار آب آرام این دریاچه و درختانی که پس از زلزله در آن مستغرق باقی مانده اند مناظر محسور کننده ای را ایجاد کرده اند. در سفر به این دریاچه بازدید از چشمه های رسوبی زیبای باداب سورت را فراموش نکنید و مطمئن شوید که دوربین تان را قبل از سفر جا نگذارید.

دریاچه چورت ، دریاچه میانشه کلیک کنید
 
 
 
 
برای رفتن به این محیط زیبا و عاشقانه با شماره تماس 02188984385 , 6 تماس حاصل فرمائید

 دریاچه میانشه یا دریاچه چورت در فاصله ۳۵۰ کیلومتری از تهران و در جنگل‌های بکر چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در ۸۰ کیلومتری جنوب ساری واقع است. این دریاچه دراستان مازندران فاصله 10 کیلومتری روستای جورت مابین ساری تا کیاسر وسعت این دریاچه حدود ۲٫۵ هکتار است.
 
دریاچه چورت ، دریاچه میانشه کلیک کنید
این دریاچه به دلیل نزدیکی به روستای چورت، دریاچه چورت هم نامیده می‌شود. این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی استان مازندران است.
دریاچه چورت ، دریاچه میانشه کلیک کنید
 
  این دریاچه در حدود 90سال پیش بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در اثر بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار این دریاچه قرار دارد، به وجود آمده‌است. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظره ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.
 
 
 
دریاچه چورت ، دریاچه میانشه کلیک کنید
 
این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌است. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌است.این دریاچه در نزدیکی منطقه طبیعی حوضچه‌سار پله‌ای باداب سورت قرار دارد.
 دریاچه چورت ، دریاچه میانشه کلیک کنیدبرای رفتن به این محیط زیبا و عاشقانه با شماره تماس 02188984385 , 6 تماس حاصل فرمائیدویا اینجا کلیک کنید
شروع قیمت از: 1,293,600ریال

اتاقهای هتل در ایام پیک200تا300هزارریال افزایش خواهدداشت مجموعه هتل چهار ستاره سالاردره در 12 کیلومتری جنوب ساری و در جاده ساری به سمنان در نزدیکی رودخانه سالاردره قرار دارد. این هتل که در جنگل های زیبای شمال واقع شده، در فضایی به مساحت 5600 متر مربع به اضافه 2 هکتار فضای سبز بسیار زیبا احداث شده است.این مکان با مجموعه چشم انداز طبیعی بسیار زیبا، جالب و امکانات مجهز می تواند مکان بسیار مناسب و آرامی جهت گذراندن اوقات خوش برای شما باشد

 تاريخ : ۱۳٩٢/۸/۱۱ | ۳:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : تارا | نظرات ()